Blogy

Ako zo žumpy, v ktorej sa nachádzame?

Ako zo žumpy, v ktorej sa nachádzame?

Je vôbec možne dostať sa z marazmu, v akom sa naša spoločnosť nachádza?
Kauza Kuffa alebo Daniškova manipulácia na postoji?

Kauza Kuffa alebo Daniškova manipulácia na postoji?

Ovláda chudobný kňaž zo Žakoviec otec Maroš Kuffa novú kresťanskú stranu KDŽP? Dovoľte, aby som sa ako jeden zo zakladateľov a člen predsedníctva k tomu vyjadril.
Rómsku otázku je potrebné už konečne začať riešiť. Ale ako?

Rómsku otázku je potrebné už konečne začať riešiť. Ale ako?

Dovoľte skromnú úvahu nad hľadaním riešenia pri Rómskej otázke.
Karol Sidor - prvý slovenský politik, ktorý sa postavil proti Hitlerovi

Karol Sidor - prvý slovenský politik, ktorý sa postavil proti Hitlerovi

Ktorý z dnešných politikov by ustal nátlak ako Karol Sidor, keď 12. marca 1939 v nočných hodinách prišla za ním delegácia nacistických Nemcov poslaná samotným Hitlerom? Kto by dokázal uhájiť skutočné záujmy Slovákov? Andrej Kiska, ktorý tvrdí, že ekonomické záujmy majú prednosť pred ľudskými právami? Alojz Hlina, ktorý by im vynadal do úchylákov, ktorí sa napchávajú treskou? Michal Truban, ktorý by ich ponúkol bielym práškom a spolu s Mirkom Beblavým, by narýchlo zorganizovali protifašistickú demonštráciu? Robert Fico s Petrom Pelegrinim, ktorí uprednostňujú zahraničných investorov pred malými a strednými slovenskými podnikateľmi? Bol by to Igor Matovič alebo Marián Kotleba? Nezakrývajme si oči, aj dnes ten tlak z Bruselu je. Napríklad pri utečeneckých kvótach, pri pretláčaní Istanbulského dohovoru, pri pretláčaní registrovaných partnerstiev a adopcii detí homosexuálnymi pármi... Vo voľbách je potrebné voliť takú stranu, ktorá bude skutočne hájiť národné a kresťanské hodnoty, pretože tie tvoria identitu nášho národa.
Židovská otázka v rokoch 1942-1943

Židovská otázka v rokoch 1942-1943

27.1.1945 oslobodila Červená armáda koncentračný tábor Osvienčim. Téma holokaustu sa bolestne dotýka i súčasnosti. Mnohí ju zneužívajú i v politickom boji. Situácia však na slovenskej politickej scéne v rokoch 1942-1943 pri riešení židovskej otázky bola ďaleko zložitejšia, ako je predkladaná v súčasnosti. Popri histórii korunovácií v Bratislave som sa začal intenzívnejšie zaujímať aj o obdobie prvej Slovenskej republiky. Podarilo sa mi zozbierať niekoľko zaujímavých faktov, na základe ktorých si môžete vytvárať vlastný názor. 
14. marec 1939

14. marec 1939

Človeka nepoškvrňuje, s kým sa stretáva alebo čo skonzumuje. Človeka poškvrňujú zlá, čo vychádzajú zvnútra. Lebo zvnútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, cudzoložstvá, chamtivosť, zlomyseľnosť, klamstvo, necudnosť, závisť, rúhanie, pýcha, hlúposť. Keby mal pán Andrej Kiska takéto morálne ukotvenie, nemal by problém sa stretnúť ako prezident s politikmi, s ktorými názorovo nesúhlasí. Dr. Jozef Tiso bol morálny teológ. Takéto morálne ukotvenie mal a preto nemal problém stretnúť sa aj s kultúrnou beštiou Hitlerom, ako sa o führerovi vyjadril Andrej Hlinka. Na toto stretnutie však nešiel svojvoľne, ako by dnes išla väčšina našich politikov, aby si sebecky užila slávu prijatia od v tom čase najvplyvnejšieho svetového politika. Vypýtal si mandát od najvyšších predstaviteľov slovenského politického života – predstaviteľov strany, vlády a snemu. Mandát bol striktný – len vypočuť nemecký postoj vo vzťahu k Česko-slovensku. Pokorne poslúchol. Preto Slovenský štát nebol vyhlásený z Berlína, hoci na neho Nemci tlačili. Historik nesmie byť sudcom ani prokurátorom. Myslím si, že keby nebolo 14. marca 1939, nemali by sme ani 1. január 1993. To však teraz nie je podstatné. Podstatné je, aké budeme mať my morálne ukotvenie.

Volebný program 2022

Profilový rozhovor - TV Bratislava

Mega Zlodejina vedenia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti
(z predvolebnej debaty na TA) 

Diskusia s kandidátom na primátora Bratislavy - TV Slovan

© 2024 Miroslav Vetrík • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP