Prečo ide Kresťanská demokracia – život a prosperita do volieb spolu s Ľudovou stranou Naše Slovensko?

1. Volebná spolupráca je o presadzovaní spoločných bodov programu. Volebná spolupráca nie je uzatvorenie manželstva. S ĽSNS sme našli veľa programových prienikov, ktoré sme premietli do 15 bodov memoranda. Spoločnými silami máme veľkú šancu ich presadiť.

2. Predovšetkým nám ide o dôslednú ochranu každého života, ako je to v čl. 15 našej Ústavy. ĽSNS znovu priniesla do parlamentu tému ochrany počatého života a zakaždým ako jediná jednotne hlasovala za zvýšenie ochrany života. Život každého človeka je najväčší dar a je povinnosťou každého politika tento dar chrániť.

3. Naša spoločnosť potrebuje zásadnú zmenu. Zmenu môže priniesť jedine strana, ktorá nie je napojená na oligarchov. ĽSNS ako jediná parlamentná strana nie je namočená v korupčných škandáloch. 

4. Pri riešení problémov na Slovensku je potrebné riešiť najprv ťažkosti našich ľudí a až potom riešiť cudzie problémy migrantov. Na Slovensku máme takmer milión ľudí, ktorí majú na krku nejakú exekúciu. Máme vyše 500.000 Rómov a mnohí z nich sa správajú veľmi nezodpovedne. Naše školstvo je na kolenách a zdravotníctvo kolabuje. Absentuje vymožiteľnosť práva.

5. Mnohým politikom ide len o vlastné egá. Nám sa však podarilo vytvoriť koalíciu 5 politických strán. Podriadili sme svoje politické záujmy spoločnému dobru. Takto sme zároveň už ukázali, že vieme spolupracovať a sme ochotní spolupracovať s každým subjektom, ktorému ide v prvom rade o dobro našich občanov. 

6. Najvyšší súd rozhodol, že stanovy, program a činnosť ĽSNS nie sú v rozpore s demokratickým zriadením, ústavou a zákonmi a preto túto stranu nerozpustil. ĽSNS je tak jedinou politickou stranou na Slovensku, ktorá ma potvrdenie, že rešpektuje demokratické princípy.   

 

Míting v Bratislave 16. december 2019

 

Nezávislý kandidát

Profilový rozhovor

Diskusia s kandidátmi na primátora

Moja práca

Spor s Mestom

© 2021 Miroslav Vetrík • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP