Mgr. Miroslav Vetrík

Som občiansky aktivista, publicista a podnikateľ v cestovnom ruchu.

V roku 2003 som začal organizovať v Bratislave podujatie Korunovačné slávností. Takto už 17 rokov približujem slávnu históriu nášho hlavného mesta a podporujem cestovný ruch, pretože podujatie je veľmi navštevované zahraničnými turistami a cestovný ruch je dôležitý segment nášho národného hospodárstva.

Vyštudoval som katolícku teológiu na Trnavskej univerzite.

Mám 44 rokov. S manželkou Katarínou máme 2 deti (syn 17 rokov, dcéra 10 rokov)

Keď som odmietol korupčné praktiky predchádzajúceho vedenia Bratislavy, hlavné mesto sa mi Korunovačné slávnosti  pokúsilo ukradnúť. Nepodarilo sa im to. Podujatie sme si udržali avšak za cenu veľkých obetí.

V roku 2018 som kandidoval na pozíciu primátora Bratislavy ako nezávislý kandidát. Odmietol som bilboardovu kampaň, pretože som nechcel byť prepojený na záujmové skupiny, ktorým tento reklamný priestor patrí.

Nespokojnosť so súčasnou politickou situáciou ma vyprovokovala založiť politickú stranu, ktorá by dôsledne chránila život každého človeka a riešila obrovskú korupciu. V minulom roku som s priateľmi začal zbierať podpisy. Vo februári 2019 tak vznikla politická strana Kresťanská demokracia - život a prosperita, v ktorej som člen predsedníctva. 

Vo voľbách do Európskeho parlamentu sme dostali 2,1%. 

 

 

 

 

 

 

Nezávislý kandidát

Profilový rozhovor

 

Moja práca

Spor s Mestom

© 2022 Miroslav Vetrík • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP